Trwa misja gospodarcza dziesięciu lubuskich firm do Niemiec, gdzie przedsiębiorcy biorą udział w najważniejszych na świecie targach przemysłowych Hannover Messe 2019. Wszystko po to, aby powalczyć o zagraniczne kontrakty oraz budować markę regionu, jako miejsca atrakcyjnego dla biznesu. Misji przewodniczy członek zarządu Marcin Jabłoński.

HANNOVER MESSE to najważniejsze światowe targi technologii przemysłowych. W ostatnich edycjach imprezę odwiedziło ponad 225 tys. osób. Swoje oferty przedstawiło blisko 6,5 tys. wystawców z 70 krajów. W tym roku tematem wiodącym wydarzenia jest cyfrowa rewolucja w przemyśle: pomiędzy automatyzacją, sztuczną inteligencją, IT i energetyką. Województwo Lubuskie oraz towarzyszące firmy prezentują się w hali 27 na stoisku o powierzchni 50m2. Lubuszanie pierwszego dnia wzięli udział w oficjalnej ceremonii otwarcia targów, podczas której zebranych przywitała kanclerz Angela Merkel.

Drugi dzień misji skupił się na promocji firm. Przedsiębiorcy uczestniczyli w giełdach kooperacyjnych b2Fair i b2Match. W programie wyjazdu znalazło się również miejsce na spotkanie seminaryjne z przedstawicielami Zagranicznego Biura Handlowego (ZBH) we Frankfurcie nad Menem. Rozmowom tym towarzyszył członek zarządu Marcin Jabłoński. Niemieccy partnerzy przedstawili działalność Biura. Sporo miejsca poświęcono możliwości współpracy pomiędzy ZBH i polskimi przedsiębiorstwami działającymi na rynku niemieckim, bądź starającymi się na ten rynek wejść. Druga część spotkania dotyczyła działalności Izby Handlowo Przemysłowej w Hanowerze. Zaprezentowano jej działanie, cel i strukturę funkcjonowania. Omówiono również sektory wspólnej działalności.

Trzeci dzień targów należał do bardzo intensywnych. Lubuscy przedsiębiorcy uczestniczyli w licznych spotkaniach z potencjalnymi kontrahentami w ramach giełd kooperacyjnych. Do wspólnych rozmów zasiedli przede wszystkim z przedsiębiorcami z UE reprezentującymi branże: energetyczną, metalową, budowy maszyn oraz IT. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Województwa Lubuskiego. W trzecim dniu firmy wzięły również udział w wydarzeniach targowych m.in. w „Sweden Hannover Bussines Arena” i otwarciu stoiska „Invest in China”, prezentującym możliwości współpracy przedsiębiorców z Europy i Chin.

W wyjeździe wzięło udział 10 firm z województwa lubuskiego:

1) Elektrobud S. A. (Wschowa),

2) Ekoenergetyka Polska Sp. z o.o. (Zielona Góra),

3) Classic Metal (Żary),

4) WAG&TK (Żary),

5) Przedsiębiorstwo Elektrometalowe JS INTEGRAL Sp. z o.o. (Zielona Góra),

6) Gotech Sp. z o.o. (Gorzów Wlkp.),

7) Adam Sobczyk Biuro Konstrukcyjne PEGAS (Jasień),

8) Streamsoft Sp.z o.o. Sp.k. (Zielona Góra),

9) Hertz Systems Ltd. Sp. z o.o. (Zielona Góra),

10) CVH sp. z o.o. (Odział / Zielona Góra).