Wizyty zawodowe to zorganizowane spotkania dla uczniów, doradców zawodowych oraz wszystkich chętnych, do miejsc pracy, takich jak firmy, fabryki, biura, laboratoria czy instytucje. Ich celem jest pokazanie jak wygląda codzienna praca, obowiązki i wymagania na różnych stanowiskach oraz zrozumienie, jakie umiejętności i kwalifikacje są potrzebne w danej profesji.

Zadaniem Wizyt jest umożliwienie młodzieży bezpośredniego zapoznania się z rzeczywistym środowiskiem pracy w różnych zawodach, a także pokazanie uczniom, studentom, nauczycielom, doradcom zawodowym potrzeb lokalnego rynku pracy. Głównym celem działania jest budowanie relacji przedsiębiorców z lokalnymi szkołami i instytucjami edukacyjnymi, co może prowadzić do dalszej współpracy i wzajemnych korzyści.

Celem Wizyt zawodowych jest przygotowanie uczniów do przyszłości zawodowej pokazanie im jak teoria nauczana w szkołach i na uczelniach przekłada się na praktykę w biznesie oraz pomoc w świadomym wyborze ścieżki kariery, pomoc w wyborze zawodu lub kierunku rozwoju zawodowego, a także poznanie aktualnych trendów i wymagań rynku pracy.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, Wojewódzki Urząd Pracy(WUP) zaprasza do współpracy przy organizacji wizyt zawodowych dla uczniów, studentów oraz nauczycieli z placówek edukacyjnych. WUP wierzy, że bezpośredni kontakt młodych ludzi z rynkiem pracy oraz z Państwa firmami jest kluczowy dla ich edukacji i przyszłej kariery zawodowej oraz lepszego przygotowania do wejścia na rynek pracy.

Dlaczego warto wziąć udział?

 1. Promocja firmy: Udział w programie to doskonała okazja do zaprezentowania swojej firmy, jej wartości oraz działalności szerokiemu gronu młodych ludzi i ich opiekunów.
 2. Budowanie wizerunku: Angażując się w edukację młodzieży, budujecie Państwo wizerunek firmy społecznie odpowiedzialnej i zaangażowanej w rozwój lokalnej społeczności.
 3. Nowe talenty: Wizyty studyjne to także sposób na wczesne zidentyfikowanie przyszłych talentów, które mogą dołączyć do Państwa zespołu w przyszłości.
 4. Dzielenie się wiedzą: Możliwość podzielenia się doświadczeniem i praktyczną wiedzą z młodym pokoleniem, co może przynieść satysfakcję i świeże spojrzenie na własną działalność.

Wojewódzki Urząd Pracy(WUP) Serdecznie zaprasza placówki edukacyjne do udziału w wizytach zawodowych organizowanych we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Program ten ma na celu umożliwienie uczniom i studentom bezpośredniego kontaktu z rynkiem pracy, co jest nieocenionym elementem ich edukacji i przygotowania do przyszłej kariery zawodowej.

Dlaczego warto wziąć udział?

 1. Praktyczna wiedza: Wizyty zawodowe pozwolą uczniom na zdobycie praktycznej wiedzy i zrozumienie, jak teoria nauczana w szkole przekłada się na rzeczywistość biznesową.
 2. Inspiracja i motywacja: Bezpośredni kontakt z profesjonalistami i możliwość zobaczenia ich codziennej pracy może zainspirować młodych ludzi do wyboru konkretnej ścieżki zawodowej.
 3. Zrozumienie rynku pracy: Uczestnicy wizyt zyskają lepsze zrozumienie wymagań i oczekiwań rynku pracy, co może pomóc im w świadomym planowaniu swojej kariery.

Co oferują wizyty zawodowe?

 • Spotkania z profesjonalistami: Możliwość bezpośredniego kontaktu z menedżerami i specjalistami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami.
 • Zwiedzanie firm/instytucji: Uczniowie będą mogli zobaczyć, jak funkcjonują różne działy przedsiębiorstw, od produkcji po administrację.
 • Sesje Q&A: Uczniowie będą mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi bezpośrednio od praktyków biznesu.

Jak dołączyć?

 1. Kontakt z WUP: Skontaktujcie się z zespołem WUP poprzez formularz na stronie

Formularz zgłoszeniowy dla pracodawcy – wypełnij, podpisz, zeskanuj i wyślij,
Formularz zgłoszeniowy dla szkoły lub osoby fizycznej – wypełnij, podpisz, zeskanuj i wyślij:

 1. Ustalenie szczegółów: WUP wspólnie z Państwem ustali termin, program wizyty oraz inne niezbędne szczegóły i warunki uczestnictwa, które znajdziesz w:

Regulamin organizacji i udziału w wizytach zawodowych
Kontakt: tel. 68 456 77 01

 1. Realizacja wizyty: WUP zadba o to, aby każdy element wizyty przebiegł zgodnie z planem, a uczestnicy wynieśli z niej jak najwięcej wartościowych doświadczeń.
Załączniki:
Formularz zgloszeniowy dla pracodawcy.docx (docx, 775 KB)
Formularz zgloszeniowy dla szkoly lub osoby.docx (docx, 770 KB)
Regulamin organizacji i udziału w wizytach zawodowych.docx (docx, 750 KB)