– Tylko zrównoważony rozwój gospodarczy, gdzie koegzystują ze sobą duże i małe przedsiębiorstwa, może doprowadzić do sukcesu miasta i województwa – mówił Wacław Maciuszonek, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego na spotkaniu mentoringowym w Żarach.

Wydarzenie zorganizowane w czwartek, 21 marca 2024 r. rozpoczęło się od przedstawienia możliwości wsparcia przedsiębiorców w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027. Uczestnicy spotkania poznali także propozycję Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost skierowaną do biznesu.

Do uczestników wydarzenia zwrócił się Wacław Maciuszonek, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego: – Tylko zrównoważony rozwój gospodarczy, gdzie koegzystują ze sobą duże i małe przedsiębiorstwa, może doprowadzić do sukcesu miasta i województwa – podkreślił przewodniczący.

Gościem specjalnym była Janina Bąk – polska statystyczka, blogerka, influencerka, nauczycielka akademicka, aktywistka społeczna, autorka książek, szerzej znana pod pseudonimem Janina Daily. Jest popularyzatorką nauki, aktywistka, napisała dwie bestsellerowe książki o statystyce, wygłosiła trzy wykłady TEDx. Podczas żarskiego spotkania odpowiedziała na pytanie „czego uczy nas asteroida wielkości 182 bobrów”, czyli jak opowiadać o liczbach w sposób poprawny, ciekawy i zrozumiały dla wszystkich.

Przed nami jeszcze dwa spotkania mentoringowe w ramach wiosennego cyklu:

26 marca o godz. 18.00 w Słubicach, spotkanie z udziałem Pawła Tkaczyka. Link do rejestracji na spotkanie: https://forms.gle/442ZTq9dUriGGxTE7

oraz

4 kwietnia o godz. 18.00 w Zielonej Górze, spotkanie z udziałem Janiny Bąk. Link do rejestracji na spotkanie: https://forms.gle/nYB1AqEujhakRYWY8

Udział w wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny!

Wszelkie informacje na temat wydarzenia:

www.innowacje.lubuskie.pl

tel. 68 456 54 25

źródło