Austria to kraj, w którym konsumentów cechuje wysoki poziom świadomości, zasobność portfela oraz wysokie wymagania jakościowe. Zachowania te dotyczą również sektora spożywczego i HoReCa.

Zgodnie z danymi GUS w branży spożywczej w ostatnich sześciu latach (2017-2022) obserwuje się stały wzrost polskiego eksportu do Austrii. W powyższym okresie polski eksport do Austrii w branży spożywczej zwiększył się o ok. 76%, osiągając wartość 731,6 mln euro w roku 2022. Stanowi to wzrost o blisko 21% r/r.

W Austrii największym zainteresowaniem cieszą się produkty bio, których sprzedaż notuje stały wzrost. Obserwuje się również wysoki udział marek własnych sieci handlowych w całym segmencie rynku detalicznego, co również zwiększa możliwości eksportowe dla polskich przedsiębiorców.

Dynamiczny rozwój wymiany handlowej pomiędzy Polską i Austrią świadczy o dobrych relacjach gospodarczych. Istotnym aspektem, który ma na to wpływ jest także geograficzna bliskość obu krajów. Dogodne połączenia logistyczne i związane z tym relatywnie niskie koszty umożliwiają łatwy i szybki transport produktów, a także zwiększają konkurencyjność polskich produktów na docelowym rynku.

Zapraszamy do udziału w webinarium, podczas którego poznasz:

  • charakterystykę i perspektywy branży spożywczej i HoReCa w Austrii,
  • kanały dystrybucji i sprzedaży produktów,
  • sposoby na skuteczne nawiązywanie kontaktów z austriackimi partnerami handlowymi.

Szkolenie poprowadzą:

  • Barbara Kamińska-Szuba, Kierownik, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Austrii,
  • Arkadiusz Nieroda, Ekspert, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Austrii.

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

REJESTRACJA

źródło