Polska Agencja Inwestycji i Handlu i Ambasada RP w Rabacie zapraszają do współtworzenia stoiska narodowego na targach SIAM w Meknès, w Maroku. Ta największa w Afryce impreza branży rolno-spożywczej odbędzie się w dniach 2-7 maja 2023 roku.

Rolnictwo w Maroku odpowiada za ok. 13% PKB, a w całym sektorze, włączając rybołówstwo i leśnictwo, pracuje ponad 30% populacji. Rząd marokański intensywnie wspiera rozwój branży, przede wszystkim poprzez instrumenty zapisane w strategii „Generation Green”. Zgodnie z dokumentem do 2030 roku w marokańskim rolnictwie ma dojść do głębokich przemian poprzez mechanizację upraw i produkcję żywności, przy zachowaniu dbałości o środowisko naturalne. Strategia wspiera także zagraniczne podmioty w inwestowaniu w nowoczesne rolnictwo i przetwórstwo.

Jednym z elementów rozwoju współpracy międzynarodowej w marokańskim sektorze rolno-spożywczym są targi SIAM – największe tego typu wydarzenie w Afryce. W tym roku wracają po trzyletniej przerwie. Poprzednia odsłona imprezy zgromadziła blisko 1,4 tys. wystawców z 60 krajów i aż 850 tys. zwiedzających. Targom patronuje Król Maroka Mohamed VI.

Dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w SIAM 2023 Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ambasada RP w Rabacie organizują stoisko promocyjne.

Obecność na stoisku PAIH zapewnia możliwość:

  • zaprezentowania produktów i rozwiązań w sektorze rolno-spożywczym,
  • wykorzystania wspólnej przestrzeni stoiska do prezentacji własnych produktów,
  • odbycia spotkań z kontrahentami, instytucjami i organizacjami okołobiznesowymi,
  • konsultacji planu ekspansji na rynek marokański,
  • bezpłatny udział w targach,
  • skorzystania z merytorycznego i językowego wsparcia ekspertów Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Casablance.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego do 31 marca 2023 r.

Udział w targach jest dla przedsiębiorcy bezpłatny, pokrywa on jednak koszty logistyczne, tj. spedycji towarów i materiałów reklamowych, transportu, ubezpieczenia osób i produktów, noclegu, wyżywienia itp.

Regulamin »