W tym roku w Zielonej Górze Nowym Kisielinie ma zakończyć się budowa Parku Technologii Kosmicznych. Samorząd województwa lubuskiego liczy na to, że będzie on kolejnym impulsem do rozwoju regionu. Podobnie jak nowy pomysł na wspieranie małych i średnich firm.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak ogłosiła, że przedsiębiorstwa mogą skorzystać z bonów na innowacje. – To doradztwo i pomoc dla małych i średnich firm w zakresie przygotowania innowacyjnych projektów. W ramach tych bonów będzie można sfinansować analizy marketingowe i finansowo-ekonomiczne, strategie rozwoju w kierunku nowoczesnych technologii. W ramach regionalnego programu operacyjnego do podziału jest milion złotych – wyjaśnia.

Konkurs na wsparcie MŚP został ogłoszony 30 grudnia 2022 r. Nabór projektów trwa do 31 stycznia 2023 r. Wartość jednego bonu nie może przekroczyć 100 tys. złotych. Maksymalny poziom dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 85 proc.

Marszałek zapowiedziała, że to nie koniec działań na rzecz innowacji w Lubuskiem, ponieważ rozwijane będą istniejące już parki naukowo-technologiczne. – Zachęcam na przykład do spotkania z Centrum Energetyki Odnawialnej w Sulechowie. Pamiętam, jak finansowaliśmy budowę parku w ramach regionalnego programu w perspektywie 2007-2013. Wieszczono „co te parki będą robić?”. A teraz prowadzą działalność biznesową, mają bardzo duże zyski, mają bardzo dużo zleceń – podkreśliła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Szczegóły TUTAJ!

POWIĄZANE WIADOMOŚCI