Konkurs „Innowator ESG 2022” promuje najlepsze praktyki z zakresu ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Jego celem jest wyróżnienie projektów, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, dobrostan pracowników i społeczności lokalnych oraz poprawiają transparentność i ład korporacyjny w organizacjach. Konkurs ma charakter otwarty, jest bezpłatny skierowany jest do wszystkich firm i organizacji, którym bliskie są wartości związane ze zrównoważonym rozwojem.

W celu zgłoszenia projektu należy wypełnić formularz w wybranej kategorii (E – innowacje w zakresie środowiska, S – innowacje w zakresie społecznym, G – innowacje w zakresie ładu korporacyjnego). Każda firma może zgłosić maksymalnie dwa projekty, w każdej z trzech kategorii. Przesłane zgłoszenia oceni Kapituła, w skład której wejdą eksperci ds. ESG, mediów i środowisk akademickich.

Czy Konkurs skierowany jest do mojej firmy?

Tak, jeśli:

  • Twoja firma lub organizacja podejmuje aktywne działania na rzecz wspierania wartości związanych z ESG (środowiskiem, kwestiami społecznymi oraz ładem korporacyjnym)
  • Jesteś na etapie wdrażania strategii ESG w Twojej firmie lub organizacji lub rozpoczynasz wdrażać projekty związane z ideami ESG i  zrównoważonego rozwoju
  • Realizujesz projekty CSR

Źródło