Od dwóch dni lubuscy przedsiębiorcy biorą udział w rozmowach handlowych podczas światowej wystawy EXPO 2020 w Dubaju. Spotkania b2b są odpowiedzią na oczekiwania przedsiębiorców dot. branż o największym potencjale i możliwościach współpracy.

Lubuscy przedsiębiorcy rozpoczęli misję gospodarczą na światowej wystawie EXPO 2020 w Dubaju spotkaniami B2B. Celem rozmów było nawiązanie współpracy i wymiany handlowej między naszymi firmami a przedsiębiorcami z obszaru GCC zainteresowanymi produktami lubuskich podmiotów gospodarczych.

Podczas pobytu w Dubaju, oprócz spotkań biznesowych, lubuskie firmy odwiedzają instytucje i organizacje wspierające przedsiębiorczość, innowacje i międzynarodową kooperację. Pierwszego dnia (17 stycznia) spotkali się z Dubai Global Connect – pośredniczącej i wspomagającej handel międzynarodowy. We wtorek natomiast odbywają się spotkania z najprężniej działającą strefą w Dubaju Dubai Multi Commodities.

Jednym z nich było spotkanie z przedstawicielami Zagranicznego Biura Handlowego PAIH Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jest to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.

Lubuska misja gospodarcza unijnym wsparciem

Przypomnijmy. W poniedziałek (17 stycznia) województwo lubuskie rozpoczęło misję gospodarczą w Dubaju w związku z odbywająca się tam Światową Wystawą EXPO 2020. Nasz region jest jednym z 10 województw, które prezentuje się w strefie wystaw czasowych w Pawilonie Polskim. Celem obecności na EXPO w Dubaju jest zaprezentowanie walorów przyrodniczych naszych terenów, promocja gospodarcza realizowana podczas misji z udziałem 15 lubuskich przedsiębiorców oraz nawiązanie współpracy i wymiany handlowej pomiędzy lubuskimi firmami a zagranicznymi przedsiębiorcami/inwestorami i instytucjami zainteresowanymi eksportowymi produktami lubuskich podmiotów gospodarczych na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Delegacji składającej się z przedsiębiorców i przedstawicieli i nauki przewodniczy członek zarządu woj. lubuskiego Marcin Jabłoński. Skład delegacji samorządowej uzupełniają także m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa, Wacław Maciuszonek, wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz oraz radny województwa, Sebastian Ciemnoczołowski.

Wyjazd lubuskiej delegacji na światową wystawę EXPO 2020 w Dubaju był możliwy dzięki realizacji unijnego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dofinansowanie do misji gospodarczej wynosi 85 proc. kosztów.

#ExpoPL #PolandAtExpo #Expo2020 #Expo2020Dubai

POWIĄZANE WIADOMOŚCI