O takich inwestycjach warto mówić, bo mają znaczenie dla całego regionu. Firma SWISS KRONO Polska otworzyła w Żarach nowoczesne centrum logistyczne. W wydarzeniu wziął udział członek zarządu Marcin Jabłoński.

Centrum logistyczne znacznie zwiększa biznesowe możliwości firmy. Dzięki niemu SWISS KRONO będzie mogło np. obsługiwać tzw. megaciężarówki, czyli pojazdy z naczepami o całkowitej długości nawet 18 metrów! Poza tym, zwiększy się wydajność pracy. Specjalna hala skróci proces załadunku o 20%. W całym projekcie nie zapomniano o pracownikach. Dla nich przygotowano nowoczesny węzeł cateringowy i sanitarny. Dodatkowo kierowcy zyskają miejsce, gdzie odpoczną przed dalszą podróżą.

W całym projekcie nie zabraknie wielu innowacyjnych akcentów. Jednym z nich pozostaje zaawansowany system identyfikacji pojazdów, opierający się o technologię radiową i laserową. SWISS KRONO wprowadziło poza tym samoobsługową platformę rejestracji i odbioru ładunków bez potrzeby interakcji z pracownikami. Ze wszystkimi wspomnianymi nowinkami miał okazję zapoznać się członek zarządu Marcin Jabłoński. Znalazł się on wśród gości zaproszonych na oficjalne otwarcie centrum logistycznego, które było połączone ze zwiedzaniem fabryki. Przypomnijmy, że SWISS KRONO jest jednym z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych.

W wydarzeniu udział wzięli także: przewodniczący sejmiku Wacław Maciuszonek, poseł Waldemar Sługocki i senatorowie Wadim Tyszkiewicz oraz Robert Dowhan.