W środę (24 lutego) odbędzie się posiedzenie Lubuskiej Rady Samorządowej. Spotkanie w formie wideokonferencji rozpocznie się o godz. 13.00.
  • Kiedy powstała Lubuska Rada Samorządowa i czym się zajmuje?
  • Kto przewodniczy Lubuska Radzie Samorządowej?
  • Posiedzenie Rady 24 lutego br

Lubuska Rada Samorządowa to organ opiniodawczo-doradczy zarządu województwa. Jest oddolną inicjatywą Zrzeszenia Gmin Woj. Lubuskiego, która ma stanowić platformę dialogu samorządowego. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 27 stycznia 2021r., wybrano zarząd gremium: prezesa, którym został szef Zrzeszenia Gmin Woj. Lubuskiego, Marek Cebula oraz wiceprezesów: Bogusława Kierusa – starostę strzelecko-drezdeneckiego, Beatę Kulczycką – Radną Województwa Lubuskiego oraz Jacka Wójcickiego – prezydenta Gorzowa Wlkp.

O pełnej gotowości do współpracy z Radą zapewniała marszałek Elżbieta Anna Polak. – Gwarantuję dobrą współpracę. Myślę, że to będzie platforma wymiany doświadczeń i inspiracji. Postaramy się czerpać z waszych pomysłów. (…) Przywiązuję wielką wagę do tej współpracy, bo od tego zależy przyszłość samorządu lubuskiego. Możemy też inspirować inne samorządy – zaznaczyła marszałek, która poinformowała jednocześnie, że w budżecie województwa na 2021 r. zapisano 6 mln zł na Fundusz Inicjatyw Samorządowych.

Tutaj przeczytasz więcej o ostatnich obradach Lubuskiej Rady Samorządowej (3 lutego br.), dotyczących Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego.

W środowych obradach Lubuskiej Rady Samorządowej uczestniczyć będzie marszałek Elżbieta Anna Polak. Jej członkowie pochylą się m.in. nad zasadami opiniowania przyznawania środków z budżetu województwa dla samorządów szczebla powiatowego i gminnego.

 

POWIĄZANE WIADOMOŚCI