Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z MK Business Link zaprasza do udziału w forum biznesu online Polska – Zjednoczone Emiraty Arabskie, które odbędzie się w dniu 26 listopada 2020, na platformie Zoom, w godz. 13:00 – 15:00.

 

ZEA to jeden z najbardziej nowoczesnych krajów w regionie Afryki Północnej i Zachodniej Azji (NAWA), a zarazem najbardziej innowacyjny kraj arabski. Brak barier finansowych i administracyjnych ograniczających dostęp do rynku oraz możliwość korzystania z bogatych tradycji handlowych i rozbudowanej, nowoczesnej infrastruktury sprawia, że ZEA są bardzo atrakcyjnym partnerem handlowym.

Duży potencjał do współpracy dla polskich firm zwłaszcza z branży budowlanej i wykończeniowej, pojawia się w związku z organizacją Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju. Planowana ona była na okres 20 października 2020 – 10 kwietnia 2021 r., jednak z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną została przełożona na 1 października 2021 – 31 marca 2022 r.

W trakcie spotkania omówione zostaną bieżące relacje gospodarcze miedzy Polską a ZEA oraz przedstawione instrumenty wsparcia dla polskich eksporterów.

Jak najlepiej przygotować się do ekspansji na rynek ZEA i jakie modele wejścia są najskuteczniejsze? Jakie formy promocji i jej finansowania dla polskich firm są aktualnie oferowane?

Na te pytania będą starali się odpowiedzieć zaproszeni na forum goście i prelegenci z następujących instytucji: Ambasady ZEA w Warszawie, Ambasady RP w ZEA, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Sekcji Polskiej Expo w Dubaju, a biznesowych porad udzielą przedstawiciele MK Business Link.

Rejestracja na wydarzenie do dnia 23 listopada 2020 r.: link do rejestracji

Agenda FORUM BIZNESU POLSKA – ZEA Pobierz [PDF]