Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza i Pomorski Broker Eksportowy zapraszają na cykliczne seminarium PPCC pt. “Doing Business: Portugalia i Brazylia”.

Seminarium zostanie zorganizowane w formie webinarium 20 października 2020 r. w godzinach 10:00-14:00.

Celem webinarium jest przedstawienie polskim eksporterom i inwestorom potencjału i praktyki współpracy handlowo-inwestycyjnej z Portugalią i Brazylią w oparciu o wypowiedzi ekspertów w zakresie tych rynków. Omówione zostaną także bezpośrednie instrumenty wsparcia promocyjnego i b2b dla polskich firm pod kątem rynków Portugalii i Brazylii.

Kierunek Portugalia i Brazylia – dlaczego warto?

Portugalia

Polska odnotowuje od lat dodatni bilans handlowy z Portugalią, a wartość polskiego eksportu wzrosła od 2013 r. dwukrotnie. W okresie styczeń-czerwiec 2020 eksport do Portugalii zanotował wzrost o 0,6% (GUS). Portugalia jest także rynkiem o handlowym usposobieniu i znaczącym przełożeniu na relacje z krajami afrykańskimi i Ameryki Południowej.

Brazylia

Brazylia jest jedną z dziesięciu największych gospodarek świata o wieloletniej tradycji importu z Polski w zakresie m.in. stali, węgla, chemii i nawozów, siarki, produktów farmaceutycznych, przemysłu lotniczego i kolejowe, oświetlenia i wyrobów spożywczych i innych. Obroty handlowe sięgają obecnie 2 mld USD. Niemal 20 polskich firm działa na rynku brazylijskim bezpośrednio jak inwestorzy. Brazylia jest jednak rynkiem, na którym bardzo ważne jest przygotowanie merytoryczne, relacje osobiste oraz długofalowe podejście do biznesu.

W załączeniu znajduje się program webinarium.

Udział jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja. Zarejestruj się bezpośrednio przez ten link. W ciągu najbliższych dni otrzymacie Państwo potwierdzenie i link dostępu.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i angielskim, bez tłumaczenia.

Webinarium jest przygotowywane we współpracy z kilkoma naszymi członkami, w tym z Santander Bank Polska.

Po więcej informacji zapraszam do kontaktu mailowego: lub telefonicznie +48 696760925.