3 marca zapraszamy na Dzień Informacyjny dedykowany rozwojowi firm i projektowi „Innovation Coach” w Zielonej Górze. Opowiemy o tym, gdzie szukać szans na rozbudowywanie firmy, jak tworzyć innowacje i skąd pozyskać pieniądze. Dlatego na to wydarzenie szczególnie zapraszamy przedsiębiorców, którzy do tej pory nie korzystali z dotacji na działania B+R+I.

Szukasz pomysłu na zwiększenie przewagi rynkowej?
Innovation Coach szansą na rozwój Twojej firmy!

3 marca 2020 (wtorek)
Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego,
ul. Syrkiewicza 6, Zielona Góra

Wydarzenie będzie okazją, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach tworzenia innowacji w firmach niezależnie od jej wielkości i branży w której działa. Zaproszenie w szczególności kierujemy do przedsiębiorstw:

  • które dotychczas nie aplikowały o środki na działalność badawczo-rozwojowo-innowacyjną (B+R+I), a chciałyby ją rozpocząć korzystając z dostępnych możliwości wsparcia;
  • mających pomysł na projekt i szukających dalszych możliwości pozyskania środków z POIR lub innych źródeł.

Zapisz się na spotkanie>>>

Dlaczego warto przyjść na dzień informacyjny Innovation Coach?

  • W trakcie wydarzenia przedstawimy dokładnie nowy projekt pn. „Innovation Coach”. Dzięki udziałowi w tym projekcie przedsiębiorca dowie się, gdzie są silne strony jego biznesu, jakie są potencjalne ścieżki rozwoju oraz z jakich programów skorzystać, aby sfinansować wdrażanie innowacji. A co najważniejsze, usługa Innovation Coach jest bezpłatna!
  • Dodatkowo zaprezentujemy ofertę Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój oraz Programu Ramowego Horyzont 2020 dostępną jeszcze przez najbliższy rok, do końca 2020 r.
  • Dla tych z gości, którzy mają albo obawy, albo szczegółowe pytania, to spotkanie będzie też okazją, aby porozmawiać z przedsiębiorcami, którzy z sukcesem wdrożyli innowacje dofinansowane ze środków publicznych.
  • Przedstawimy również sposoby na zbudowanie skutecznego modelu biznesowego.
  • A ci, którzy chcieliby innowacyjność poznać od podszewki, mogą też posłuchać o Design Thinking; metodzie, która pozwala dostrzegać możliwe rozwiązania i kreować innowacje na co dzień.

Program:

09.30–09:50 Rejestracja
09:50–10:00 Powitanie
10:00–10:30 Networking przy kawie
10:30–11:00 Projekt STEP, I ścieżka: Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt – możliwości otrzymania wsparcia
Przedstawiciel Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju
11:00–11:30 Projekt STEP, II ścieżka: Innovation Coach – jak wykorzystać wsparcie zewnętrznego trenera by rozwinąć swoja firmę? Informacje o projekcie
Michał Wujewski, Poznański Park Naukowo-Technologiczny
11:30–12:00 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 – oferta wsparcia dla przedsiębiorstw
Przedstawiciel Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju
12:00–12:30 Przerwa kawowa
12:30–12:50 Innowacje na Horyzoncie 2020.
Michał Wujewski, Konsultant Projektów Europejskich, Poznański Park Naukowo-Technologiczny
12:50–13:10 Historia innowacji dofinansowanej w euro
Expansio Sp. z o.o.- beneficjent POIR oraz programu Horyzont 2020
13:10–13:30 Wpływ zdobycia grantu na rozwój firmy
Innosil Sp. z o.o.- beneficjent POIR
13:30–14:00 Innowacja w modelu biznesowym, a ocena wniosku przez ekspertów. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Piotr Nędzewicz, Kierownik Działu Komercjalizacji Badań, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Ekspert Komisji Europejskiej
14:00–14:30 Lunch
Uzupełnieniem całego wydarzenia będzie prezentacja nt. metody Design Thinking. Jest to sprawdzone na całym świecie narzędzie do tworzenia produktów i usług opartych o oczekiwania klientów. Design thinking sprawdzi się też w usprawnianiu codziennej pracy Twojej firmy!
14:30–15:30 Kreowanie Innowacji metodą Design Thinking
Seweryn Olek, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Trener Design Thinking

Chcę wziąć udział>>>

***

Na czym polega projekt? Czym jest coaching innowacyjny?

Coach innowacji to osoba, który pomaga firmie na nowo zrozumieć jej potencjał rynkowy. Swoje zadanie wykonuje wykorzystując wiedzę, analizę otoczenia, wiadomości o branży i ocenę dotychczasowych doświadczeń przedsiębiorstwa. Następnie, w trakcie bezpośredniego spotkania w firmie, bada jej potencjał i możliwości w zakresie wdrażania działań B+R+I. W efekcie powstaje indywidualny raport zawierający rekomendowane kierunki i ścieżki wdrażania innowacji.

Więcej informacji udziela: Michał Wujewski, 61 82 79 767,