W tym roku ambsoftware w ramach programu ekspansji na światowe rynki uczestniczy jako wystawca na wielu najciekawszych wydarzeniach i konferencjach IT na świecie.

„Naszą firmę prezentowaliśmy już w tym roku na targach Mobile World Congress w Barcelonie, Hannover Messe oraz FutureScope w Dublinie, a obecnie wyruszamy na konferencję IoT World Santa Clara w Silicon Valley, która jest największym wydarzeniem o tematyce IoT w Ameryce Północnej.
Zaprezentujemy na miejscu nasze usługi oraz rozwiązania IoT, między innymi nasz innowacyjny inteligentny recyklomat, a także będziemy mieć okazję poznania najnowszych pomysłów i trendów w tej branży.” – podkreśla Juanita Goniewicz – prezes spółki ambsoftware – i dodaje: „W drugiej części roku odwiedzimy USA jeszcze dwukrotnie. Nasze zaawansowane rozwiązania chmurowe zaprezentujemy podczas konferencji Cloud Expo w Nowym Jorku, a podczas konferencji Techcrunch Disrupt w San Francisco podzielimy się naszymi pomysłami i doświadczeniami w przedsięwzięciach typu ‘startup’.”

Jednym z doskonałych przykładów innowacyjnych firm technologicznych, działających na terenie województwa lubuskiego jest ambsoftware z Zielonej Góry, która funkcjonuje na europejskim rynku IT już od 19 lat. Siedziba firmy znajduje się w Zielonej Górze, zaś w Berlinie ulokowane jest jej biuro handlowe.

Większość kontrahentów pochodzi z rynków zagranicznych poprzez współpracę z największymi światowymi koncernami, a technologie, wiedzę i doświadczenie uzyskane w ten sposób transferuje na rynek polski za pomocą innowacyjnych rozwiązań wdrażanych na terenie całego kraju.

Jednym z przykładów takiego działania jest właśnie innowacyjny system informatyczny wspierający gospodarkę odpadami w oparciu o tzw. inteligentne recyklomaty / butelkomaty.

„Stworzyliśmy nowoczesną platformę informatyczną oraz dedykowaną aplikację na smartfony i podłączyliśmy do nich recyklomaty, jakie widzimy u naszych zachodnich sąsiadów. Punkty lub kaucje za np. oddane butelki zbieramy w naszej cyfrowej portmonetce lub eco-karcie. Następnie wykorzystujemy środki u sieci partnerów” – opowiada Maciej Zając – CTO firmy ambsoftware.